wersje językowe

NARKOZY

Nasza Przychodnia jako jedyna w Jeleniej Górze specjalizuje się w leczeniu stomatologicznym w znieczuleniu ogólnym (narkozie) już od 20 lat.

Jesteśmy jedną z trzech placówek medycznych na Dolnym Śląsku, która leczy stomatologicznie osoby niepełnosprawne umysłowo w narkozie.

Do znieczulenia ogólnego kwalifikowane są osoby dorosłe jak i dzieci po wcześniejszym wywiadzie i badaniach.

Przed zabiegiem wykonywane jest zdjęcie panoramiczne i szczegółowo omawiany dokładny plan leczenia między lekarzami a pacjentem.

Znieczulenie ogólne prowadzi w naszej przychodni specjalista anestezjologii i intensywnej terapii z 25-letnim doświadczeniem zawodowym a leczenie wykonują specjaliści stomatolodzy. Profesjonalnie prowadzony zabieg jest w pełni bezpieczny dla pacjenta.

Co to jest narkoza?:

Narkoza (znieczulenie ogólne, uśpienie) to rodzaj znieczulenia, który eliminuje ból, oraz czasowo wyłącza świadomość.

Przed przystąpieniem do znieczulenia pacjent jest podłączany do aparatury kontrolującej pracę serca (EKG), ciśnienie tętnicze krwi oraz tętno. W sposób ciągły monitorowany jest stan pacjenta podczas znieczulenia ogólnego. Założony czujnik pulsoksymetru na palec ręki wskazuje, czy nasycenie krwi tlenem jest właściwe.

Po zabiegu w  znieczuleniu ogólnym pacjent pozostaje w sali wybudzeń pod kontrolą lekarza.

Wskazania do znieczulenia ogólnego w stomatologii:

  • silny lęk przed leczeniem zarówno u dzieci jak i dorosłych, niemożliwy do opanowania za pomocą leków uspokajających,
  •  alergia na środki znieczulenia miejscowego,
  • niemożliwa współpraca z pacjentem podczas leczenia spowodowana niedorozwojem umysłowym,
  • zabiegi wymagające dużych dawek środków znieczulających miejscowo (np. mnogie ekstrakcje zębów),
  • ostre, rozległe stany zapalne (ropień okołoszczękowy, ropowica twarzy), w których znieczulenie miejscowe jest nieskuteczne

Podczas takiego znieczulenia możliwe jest leczenie zachowawcze, chirurgiczne, protetyczne oraz implantologiczne jednocześnie!!!

Zapraszamy.